YUKARI
thumb Banner

Mercana gönül verenler

Adalar Deniz Yaşamı ve Spor Kulübü gönüllüleri 2015’ten beri Kuzey Marmara Denizi’nin deniz ekosistemlerini canlandırmak ve korumak için çalışıyor. Asya Robins’in, The Guardian için hazırladığı haber bu çalışmaların ayrıntısını anlatıyor.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Bir buzul her şeyi değiştirebilir!

Bilim insanları Batı Antarktika’da bulunan ve yüzey alanı neredeyse İngiltere ile eşit büyüklükteki Thwaites buzulunu ‘kıyamet günü buzulu’ (Doomsday Glacier) olarak isimlendiriyor. Bu ismin sebebi buzulun büyük bir hızla eriyor olması.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Dijital Temizlik Hareketi’ne katılım şart

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği 19 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde dijital yaşamı temizleme çağrısı yaparak, dijital karbon ayak izini düşürerek, enerji tüketiminin kesemize ve iklim değişimine maliyetini azaltmaya dikkat çekti.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Yok olan yaban hayata çarpıcı bir bakış

Kahve Dünyası’nın 2017’de başlattığı kamusal alanda sanat projelerinden biri olan Yanköşe, beşinci edisyonunda Ali Cabbar’ın soyu tükenen hayvanlara anıt niteliğindeki yerleştirmesini sergiliyor.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Emisyon azaltımı için birlikte harekete geçilmeli

Escarus, Sıfır Emisyon Günü’nde küresel sıcaklık artışının sınırlandırılması için emisyonların kontrol altına alınması gerektiğini dikkat çekti.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

TSKB’den düşük karbon ekonomisine geçişe tam destek

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Yeni nesil sürdürülebilirliğe önem veriyor

Sürdürülebilirlik, anlam ve değer peşinde olan yeni neslin önem verdiği bir kavram. Yeni nesil için, küçük iş hedefleri değil, daha büyük bir şeyin parçası olmak çok daha değerli.

Detaylı Bilgi
thumb Banner

Harekete geçmeyi çocuklarımıza borçluyuz

Detaylı Bilgi