YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2010

Kadıköy'de Organik Pazar

 • 15.04.2010 NTVMSNBC

  İstanbul Kadıköy'de her çarşamba günü kurulan organik pazarın resmi açılışı yapıldı.
   
  İstanbul Kadıköy Özgürlük Parkı'nda her çarşamba günü kurulan Organik Halk Pazarı'nın resmi açılışı yapıldı.

  Açılışta konuşma yapan Ekolojik Üreticiler Derneği Başkanı Levent Gürsel Alev şunları söyledi: "Burada gördüğünüz  ürünler,ülkemizin bir çok yöresinden; Ankara'dan,  Niğdeden, Nevşehir'den, Bursadan, Mersinden, Fethiyeden, İzmir'den, Aydın'dan, Çanakkale'den ve bir çok yöreden, organik sertifikalı ürün yetiştiricisi  çiftçilerimizin fedakarlıklarıyla buraya bir gün öncesinden toplanarak taze olarak getiriliyor.

  Pazarımızı organik tarım kontrolorlüğü sertifikasına sahip bir ziraat mühendisi arkadaşımız denetlemekte ve Kadıkoy Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü ile işbirliği halinde olası tüm sorunlar başından çozülmektedir. Pazara giren her ürün kontrol edilmekte ve raporlanmakta. Eğer sakıncalı bir durum var ise tezgahlara konmamaktadır. Bu yüzden güvenle pazarımızdan alışveriş edebilir,dostlarınıza tavsiye edebilirsiniz. Lütfen aklınıza bir soru gelirse ürün satın aldığınız üreticiye sorunuz ve yanıtını alınız. Ayrıca denetmenimiz tüm gün buradadır ve kendisine her türlü soru sorabilir ve bilgi alabilirsiniz."

  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise konuşmasında şu sözlere yer verdi:

  “Dünyada ve ülkemizde çevreye ve ekoiljiye duyarlık arttı. Bu çerçevede sivil toplum hareketlerinin her geçen yıl güçleniyor ve sivil baskı unsuru oluşturuyor,bu gelişmenin herkes tarafından ciddiye alınması gerek. Bu hareketleri oluşturan kişiler yüksek eğitimli ve eğitim branşları farklı olsa da ekolojik tarıma idealistçe ilgi duyuyorlar ve bunu sırf ticari çıkar için yapmıyorlar. Alışılmış pazarların dışında Kadıkoy Belediyesi Organik Halk Pazarı'nın kuranlar ve katılımcılar yüksek eğitimli,çağdaş ve modern tasarım ve tarza sahip...”

  Haberin sayfasına ulaşmak için tıklayın

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu