YUKARI

Bizi Tanıyın


 • cevreciyiz.com, TSKB tarafından desteklenen bir sosyal sorumluluk projesidir...


  cevreciyiz.com: Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve çevre portalı

  TSKB olarak (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) sosyal sorumluluk misyonumuzu, iklim değişikliği konusu başta olmak üzere, dünyamızın ve insanlığın geleceği açısından risk oluşturan konular hakkında toplumdaki farkındalığı ve duyarlılığı artırmak amacıyla yapılandırdık. 2007 yılında “Önceliğimiz Çevre” programı kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık ve www.cevreciyiz.com’u kurduk. Bu platformu çevre konusunda önemli bir kaynağa dönüştürmeyi ve mümkün olan en geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

  2014 yılı itibariyle yenilenen cevreciyiz.com’da; güncel çevre haberlerini, özgün içeriklerle zenginleştirmeyi amaçlıyoruz. Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, çevre dostu tasarımlar, alternatif enerji kaynakları gibi başlıkları inceliyoruz. Dünyanın farklı köşelerinden doğa dostu üretim ve tüketim trendleri, yeşil mimari örnekleri gibi yenilikçi konular kadar tarihi başlıklara da yer veriyoruz. Akademisyenler, sivil toplum kuruluşu çalışanları ve diğer uzmanların çevreyle ilgili makaleleri ve iş dünyasından başarı hikayeleri gibi ciddi başlıkları, çocukların ilgisini çekecek Dünya ve doğayla ilgili şaşırtıcı bilgiler içeren eğlenceli yazılarla tamamlıyoruz. Farklı sektörlerin çevre öncelikleri hakkında fikir edinmek için röportajlar gerçekleştiriyoruz.

  Tüm bu yeniliklere ek olarak, çevre konusundaki paydaşları (kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, bireyler, gençler, çocuklar) bir araya getiren bir platform olma özelliğini de sürdürüyoruz. Dinamik içeriğimizi sosyal medyaya da yansıtıyoruz. Farklı mecralara gündeme uygun ilginç başlıkları ve çevreyle ilgili haberleri de aktarmayı hedefleyen cevreciyiz.com ekibi olarak, doğal hayatla ilgili görseller ve videolar paylaşarak, günün yoğunluğu içinde size kısa bir mola verdirmek istiyoruz.

  Türkiye’nin Sürdürülebilir Bankası TSKB

  Türkiye’nin özel sermayeli ilk kalkınma ve yatırım Bankasıyız. 1950’den beri özel sektör sanayi şirketlerinin yatırım projelerine sağladığımız uzun vadeli krediler, proje finansmanı, yatırım bankacılığı ve müşteriye özel danışmanlık hizmetleriyle Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesine kesintisiz olarak destek oluyoruz.

  2000’li yılların başından bu yana sürdürülebilirlik kavramını tüm bankacılık süreçlerimize başarılı bir şekilde entegre ediyoruz. Tüm bankacılık faaliyetlerimizde ve sosyal sorumluluk projelerimizde Türk özel sektörünün geleceği tüketmeden üretmesi ve büyümesi için destek vermeyi hedefliyoruz. Tüm kredi süreçlerimizde çevresel risk ölçümü yapıyoruz. Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve çevre yatırımlarının finansmanında üstlendiğimiz öncü rollerle iklim değişikliğinin etkisinin azaltılmasına ve ülkemizin düşük karbonlu enerji ekonomisine geçişine katkıda bulunuyoruz. Kredilendirme süreçlerimizde çevreye saygılı yatırımlara finansman desteği sağlıyor ve tüm faaliyetlerimizde insan kaynağını, kamu yararını ve sosyal sorumluluğu gözetiyoruz.

  2006 yılının sonunda, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazanan Bankamız yine Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemine sahip ilk bankadır.

  Türkiye’nin ilk karbon-nötr bankasıyız. İçsel ve çevresel etkilerimizi yönetiyor, 2009’dan beri faaliyetlerimizden kaynaklı karbon ayak izimizi ölçümlüyor ve siliyoruz.

  Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik, çevresel ve sosyal eksenlerde benimsemiş, içselleştirmiş ve çok sayıda inisiyatifi hayata geçirmiş bir Banka konumunda olarak, tüm bu adımlarla sadece yurtiçinde değil yurtdışında da adımızdan övgü ile söz ettiriyor ve Avrupa bölgesinde sürdürülebilirliğin bayraktarları arasında yer alıyoruz. 2008-2010 yılları arasında FT & IFC tarafından Doğu Avrupa bölgesinde üç kez “Yılın Sürdürülebilir Bankası” ödülünü kazandık. 2011 ve 2013 yıllarında aynı ödül kapsamında tüm Avrupa Bölgesi’nde sürdürülebilirlik alanında en başarılı üç banka arasına girdik.

  2009 yılında Türk bankacılık sektöründe ‘Sürdürülebilirlik Raporu’ yayınlayan ilk kurum olduk. Küresel Raporlama Girişimi - GRI tarafından A+ onaylı sürdürülebilirlik raporumuzu ise 2013 yılında yayınladık.

  TSKB’nin sürdürülebilirlik raporlarını okumak için tıklayınız