YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 19 Mart 2013

Dünya Su Günü'nde Yürüyüş

 • 18 Mart 2013 HT Hayat
  Dünya Su Günü’nde yapılacak yürüyüşle azalan su kaynaklarına dikkat çekilecek! Suyu geleceğe taşımak isteyen herkes “su için yürüyoruz” etkinliğinde buluşacak.

  Suyu geleceğe taşımak isteyen herkes “su için yürüyoruz” etkinliğinde buluşacak. Pompa sistemleri sektörünün dev kuruluşu WILO ve Kozyatağı Rotary Kulübü’nün işbirliği ile Türkiye’de ilk kez bir su yürüyüşü yapılacak.

  22 Mart Dünya Su Günü’nde gerçekleşecek olan “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, azalan su kaynaklarına ve temiz suya ihtiyaç duyan insanlara dikkat çekmek için yapılıyor.

  Bu yıl Dünya Su Günü’nde, hayatın kaynağı olan suya dikkat çekmek için Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bir yürüyüş yapılacak. 22 Mart Cuma günü, WILO Türkiye ile Kozyatağı Rotary Kulübü’nün işbirliği ile düzenlenecek olan “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, “Su için bir adım da siz atın” mesajıyla öğrencilerin yürüyüşü ile gerçekleşecek.

  Dünyanın azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla yapılan yürüyüş, 22 Mart’ta saat 12.00’de İstanbul’da Bağdat Caddesi-Şaşkınbakkal’dan başlayacak. Caddebostan’a kadar devam edecek olan yürüyüş, saat 14.30’da son bulacak. Sunuculuğunu Savaş Karakaş’ın yapacağı “Su İçin Yürüyoruz” etkinliğine özel olarak, yürüyüşün başlayacağı Şaşkınbakkal’da bir performans alanı ile varış noktası olan Caddebostan’da bir “manifesto duvarı” oluşturulacak. Performans alanında ve “manifesto duvarı”nda gerçekleşecek etkinliklere ilköğretim öğrencileri ile duyarlı vatandaşların yanı sıra televizyon ve müzik dünyasından ünlü isimler de katılacak.

  “Su İçin Yürüyoruz”, dünyada ve özellikle Afrika’da yaşanan büyük su sorununa dair bir farkındalık yaratmak için dünyanın çeşitli bölgelerinde her yıl yapılan “World Walks for Water and Sanitation” etkinliğinin Türkiye ayağı olarak düzenleniyor.

  Yüksek oranda enerji verimliliği sağlayan ürünleriyle pompa sektöründe farklı bir yerde bulunan WILO, su sıkıntısı yaşayan insanlara yardım etmek için sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. WILO son olarak Afrika’da Kuzey Tanzanya’da uzun zamandır su sıkıntısı yaşayan yaklaşık 2.000 kişinin temiz suya ulaşmasını sağladı.

  WILO Türkiye, 22 Mart Dünya Su Günü’nde duyarlı herkesi “Su İçin Yürüyoruz” etkinliğine katılarak, “Su için bir adım” atmaya davet ediyor.

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu