YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2007

Kaz Dağları'nda Neler Oluyor?

 • Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde, üç ayrı noktada sondaj çalışmalarını sürdüren firmaya, yöre halkının tepkisi sürüyor.    

  22.10.2007 NTVMSNBC

  Muratlar köyü Muhtarı Mehmet Aydoğan, köyden bazı kişilerin sondaj yapan firmada işçi olarak çalıştıklarını ancak köyün içme sularının bozulması yüzünden işi bıraktıklarını söyledi. Sondaj çalışmalarının tamamlandığı alanlarda da kaynağı henüz bilinmeyen bir tür yapışkan madde dikkati çekiyor.

  Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde, üç ayrı noktada sondaj çalışmalarını sürüyor. Muratlar köyü Muhtarı Mehmet Aydoğan, Muratlar köyü sınırları içinde yürütülen altın madeni arama ve sondaj çalışmalarının bir an önce durdurulmasını istediklerini belirtti.

  Aydoğan, köy halkından bazı vatandaşların, yörede sondaj çalışması yapan Teckcominco firmasında işçi olarak çalıştıklarını, ancak köyün içme sularının bozulması nedeniyle, tüm çalışanların işi bıraktığını söyledi.

  İçtikleri suyun üzerinde kokulu bir yağ tabakası oluştuğunu iddia eden Aydoğan, “Köyümüzün suyunu artık kimse içmiyor. Köy halkı tedirgin. Çalışmaların sona ermesini istiyoruz” dedi.

  Sondaj Alanında Yapışkan Madde
  Öte yandan, sondaj çalışmalarının tamamlandığı alanlarda, kaynağı henüz bilinmeyen bir tür yapışkan madde dikkati çekiyor. Firmanın Halkla İlişkiler Müdürü Özgün Demircan, yaptığı açıklamada, yapışkan madde hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi.

  Enerji Bakanı Hilmi Güler’in bölgedeki tüm arama izinlerinin iptal edildiği yönündeki açıklamasına rağmen firma yetkilisi Demircan, sondaj çalışmalarının, durdurulmasıyla ilgili herhangi bir karar olmadığını belirterek “Çalışmaların durdurulması konusunda bize her hangi yazılı ya da sözlü bir bilgi gelmedi” diye konuştu.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/423801.asp    

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu