YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2015

EKODesign Konferansı “Yeşil Motivasyon” teması ile düzenleniyor

  • Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek EKODesign Konferansı, 9 Nisan 2015 Perşembe günü, “Yeşil Motivasyon” teması ile YEM’de gerçekleştirilecek. 

    Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 8.'si düzenlenecek EKODesign Konferansı, 9 Nisan 2015 Perşembe günü, 09:00-17:30 saatleri arasında "Yeşil Motivasyon” teması ile YEM'de gerçekleştirilecek. EKODesign 2015 kapsamında; “yeşil motivasyon” kavramının çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutları ile ele alınacağı oturumlarda birbirinden beslenen birçok disiplinin temsilcisi bir araya gelecek. EKODesign 2015, ‘Günümüzde günlük konuşmalara kadar işlemiş “yeşil” ve “sürdürülebilir” olma etiketlerinin altında yatan kavramları, yaklaşımları içselleştirmek ve teşvik etmek adına “motive eden yeşil”in anlamı nedir?’ sorusuna yanıt arayacak.

    Çevre, enerji ve su kaynaklarını gözeterek sürdürülebilir yapılaşma ve kentleşme konularında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen EKODesign, “yeşil diyaloglar” formatıyla uzmanların birbirlerinden beslenmelerini ve zengin içeriklerle yeni sorular sordurarak, farklı pencereler açmayı hedefliyor. Yapı-Endüstri Merkezi, sivil toplum, girişim, kentsel strateji, yatırım, geliştirme, şehir planlama, yeşil bina, malzeme ve mimarlık alanlarındaki uzmanları, EKODesign Konferansı’nda ilham verecek fikirlerle buluşturmaya devam ediyor.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu