YUKARI

TSKB'den Haberler

Eklenme Tarihi: 07 Mayıs 2009

TSKB ICCI Çevre ve Enerji Fuarı'nda

  • Türkiye’nin çevreci bankası TSKB, 13–15 Mayıs tarihlerinde WOW Convention Center’da düzenlenecek olan ve enerji ile ilgili olarak kamu, özel sektör ve akademik kurumları bir araya getiren en etkin buluşma noktası olma özelliği taşıyan 15. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı’na katılıyor.

    1994 yılından bu yana düzenlenen ve enerji sektöründe konuyla ilgili yaklaşık 3.000 yerli ve yabancı katılımcı tarafından düzenli olarak takip edilen ICCI Fuar ve Konferansı'nın 15.’si, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı'nın yanı sıra sektörün önemli derneklerinin desteğiyle İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

    Türkiye’de ISO:14001 sertifikalı Çevre Yönetim Sistemi’ne sahip ilk banka olan, verdiği tüm kredilerde çevresel etki boyutunu dikkate alan ve son olarak da ‘karbon ayak izini silen ilk Türk bankası’ unvanını elde eden TSKB; enerjide liberalleşme ve yeniden yapılanma, talep ve arz projeksiyonları ve AB enerji politikalarının tartışılacağı fuar ve konferanstaki yerini almaya hazırlanıyor.

    100'e yakın konuşmacının katılacağı, teknik, bilimsel ve en güncel konuların ele alınacağı konferansta; TSKB Genel Müdür Yardımcısı Burak Akgüç ‘Enerji Yatırımlarının Finansmanı’ konulu panelde oturum başkanı, Proje Finansmanı Müdürü Meltem Gülsoy aynı oturumda konuşmacı ve Mühendislik Yöneticisi Hülya Kurt ise ‘Enerji Verimliliği’ konulu panelde konuşmacı olarak yer alacak.

    TSKB, fuar kapsamında ayrıca çevreci bir stand da kurarak, yenilenebilir enerji ve çevreye yönelik yatırımlara verdiği desteği katılımcılarla paylaşacak.