YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2007

17 Belediye Maden Çevre Yasası Değişsin Diye Birleşti

 • Uluslararası altın tekelleri ve taşeronları ile ortak mücadele ve maden yasasının değişmesi için aralarında Çanakkale ve Balıkesir belediyelerinde olduğu 17 belediye ortak bir platform oluşturdu.
      

  09.11.2007 Bianet

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yapılan ''İda-Madra Yerel Yönetimler Çevre Platformu'' toplantısında, Kaz Dağları ve Madra Dağı'ndaki altın arama çalışmalarına karşı ''Kaz Dağları ve Madra Dağı Belediyeler Birliği'' kuruldu.

  Toplantıda, Kaz Dağları'nda ve Madra Dağında başlatılan maden arama çalışmalarına karşı alınacak ortak tedbirler ve yapılacak eylemler konusu görüşüldü.

  Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Küçükkuyu Belediye Başkanı Yusuf Aksoy, Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tuncel ile Balıkesir Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Zeytinli Belediye Başkanı Şadan Aytaç, Altınoluk Belediye Başkanı İsmail Aynur ve Karaağaç Belediye Başkanı Şenol Halkalı'dan oluşan 8 kişilik yönetim kurulu seçildi.

  Maden arama çalışmaları nedeniyle ilçelerde yaşanan olumsuzlukları anlatan belediye başkanları, çok güçlü bir birlik oluşturduklarını, birlik olarak ilk toplantılarını 14 Kasım tarihinde Burhaniye'de yapacaklarını belirttiler.

  Birliği oluşturan belediyeler şöyle: Çanakkale'den Küçükkuyu, Çan, Bayramiç, Yenice, Kumkale, İntepe, Umurbey, Mahmudiye, Pazarköy, Akçakoyun ve Kalkım, Balıkesir'den Burhaniye, Altınoluk, Kadıköy, Karaağaç, Akçay ve Zeytinli

  http://www.bianet.org/bianet/kategori/cevre-ekoloji/102819/17-belediye-cevre-maden-yasasi-degissin-diye-birlesti    

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu