YUKARI

TSKB'den Haberler

Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2013

ESCARUS Sıfırkarbon Metre iPhone'da

 • Escarus Sıfırkarbon'u iPhone uygulamasına taşıdı. 2013 yılında Sıfırkarbon Metre Apple iOS uygulaması olarak Apple sanal mağazalarında kullanıcıya sunulan uygulama, bireylerin, kullandıkları enerji kullanımı ve mobil/sabit faaliyetler sonucu neden oldukları toplam sera gazı emisyonunu hesaplamasını amaçlamaktadır.

  Sıfırkarbon Metre Apple iOS versiyonu 4 ana başlıktan oluşuyor:
  Elektrik, ısınma, ulaşım ve kağıt tüketiminden kaynaklanan karbon miktarının ayrı ayrı hesaplanmasına olanak veren uygulama, kullanıcılarına her ana başlık altında farklı alternatiflerle giriş yapma olanağı sunuyor. Sıfırkarbon Metre, tüketilen elektrik miktarı, ısınma tipi, seyahat aracı ve ulaşım mesafesi gibi ulaşılması kolay verilerin kullanıcı tarafından sisteme girişinin yapılmasının ardından, karbonayakizi hesaplamasını gerçekleştiriyor.

  İlerleyen zamanlarda gelişmiş sürümleri ile kullanıcısı ile buluşmayı amaçlayan Escarus Sıfırkarbon Metre, kar amacı gütmeyen bir yapıyı temsil etmektedir. Escarus, sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği bu projesinde, bireysel tüketiciyi sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ve çevre konularında bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.

  Bilindiği üzere 2012 yılında Escarus tarafından lansmanı yapılan SıfırKarbon Prensipleri, Escarus karbon hizmetleri bünyesinde geliştirilen bir sertifikasyon sistemi olarak kurum, ürün ve hizmetler için karbon ayakizi ölçümlerinin hesaplanması amacı ile hizmete sunulmuş olup SıfırKarbon Metre uygulamasının geliştirilmesinde esas teşkil etmiştir.

  Sıfırkarbon Metre Apple iOS versiyonu yazılımı DocPlant tarafından geliştirilmiştir.
  Escarus internet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu