YUKARI

TSKB'den Haberler

Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2013

TSKB, Avrupa'da ‘Yılın Sürdürülebilir Bankası’ olmaya aday

  • Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası TSKB, dünyaca ünlü ekonomi gazetesi Financial Times ve IFC tarafından verilen Sürdürülebilir Finans Ödülleri’nde tüm Avrupa'da “Yılın Sürdürülebilir Bankası” ödülü için finale kalan tek Türk bankası oldu.

    Finalde Rusya'dan Commercial Bank Center-Invest ve Alman GLSBank ile yarışacak olan TSKB, daha önce 3 kez Doğu Avrupa bölgesinde ‘Yılın Sürdürülebilir Bankası’ ödülüne değer bulunmuştu. Bu yıl tüm Avrupa bölgesini kapsayacak olan ‘Sürdürülebilir Bankacılık” ödülü 13 Haziran’da Londra’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

    Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması için faaliyetlerine ara vermeden devam eden Türkiye Sınaî Kalkınma Bankası (TSKB), dünyaca ünlü İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times ve IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tarafından geleneksel olarak verilen Sürdürülebilir Finans Ödülleri’nde ‘Sürdürülebilir Bankacılık’ kategorisinde Avrupa bölgesi finalisti oldu.

    TSKB, daha önce 2008, 2009 ve 2010 yıllarında ardı ardına üç kez ‘Gelişmekte Olan Ülkeler’ kategorisinde Doğu Avrupa bölgesinde ‘Yılın Sürdürülebilir Bankası’ ödülüne layık görülmüştü.

    Financial Times ve IFC, 2006 yılından bu yana, sosyal sorumluluk, çevre ve kurumsal yönetişim konularını operasyonlarına entegre etmede lider ve yenilikçi uygulamalarıyla dikkati çeken bankaları ve diğer finans kuruluşlarını ödüllendiriyor. Bu ödüllerle, kredi, finansman ve yatırım alanlarında daha şeffaf ve sürdürülebilir uygulamaların teşvik edilmesi hedefleniyor. Bu yıl rekor katılımın sergilendiği ödül programında, dünya çapında 59 ülkeden 211 kuruluşun 254 projesi değerlendirildi.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu