YUKARI

Sürdürülebilir Yaşam

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2017

Enerji verimliliği için pedal çevirdiler

 • Zorlu Holding çalışanları, enerji verimliliği farkındalığı için pedal çevirerek 40 watt enerji elde etti.

  Zorlu Holding, 1981'den bu yana her yıl kutlanan Enerji Verimliliği Haftası için düzenlediği farkındalık etkinliğinde çalışanlarını bir araya getirdi. Dünyada ve Türkiye'de sürekli olarak artan enerji sarfiyatına dikkat çekmeye yönelik olarak başlatılan enerji verimliliği hareketine dâhil olan çalışanlar, 17 Ocak Salı günü gerçekleştirilen etkinlikle, enerji kullanımı, sürdürülebilir çevreci çözümler ve enerji tasarrufu konularında farkındalıklarını artırdı. Etkinlikte kurulan özel deneyim alanında yer alan bisikletlerle pedal çeviren çalışanlar, sıfır karbon salımı ile 25 kalori harcayarak 40 watt enerji üretti.

  Çalışanlar kendi enerjilerini üretti
  Enerji Verimliliği Haftası kapsamında iki gün boyunca Zorlu Holding'de Kurulu olan pedal aktivitesi alanında enerji tasarrufuna yönelik ilginç bir deneyimin parçası olan 252 çalışan, hızla tükenen kaynakların verimli kullanılmasının sağlanması amacıyla farkındalık kazandı. Her gün tüketilen içeceklerin elde edilmesi için 2 gün boyunca kurulu olan alanda pedal çeviren çalışanlar, sıfır karbon salımı ile insan enerjisinden sağlanan dinamizm sayesinde kendi meyve sularını üretti. "Kendi Enerjini Kendin Üret" temalı bisiklet aktivitesinde 25 kalori harcayarak 40 watt enerji üreten çalışanlar, böylece enerji üretiminin çevreye etkisini deneyimledi.

  Fosilden güneş çağına geçiş konuşuldu
  Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, Zorlu Holding çalışanları ayrıca WWF - Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) İletişim Müdürü ve gazeteci Özgür Gürbüz'ün "Enerji Dönüşümü ve Türkiye" konulu sunumunu dinledi. 

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu