YUKARI

İklim Değişikliği

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2007

Cemre – Bölgesel Çevre Merkezi İklim Değişikliği Bülteni

  • REC Türkiye'nin hazırladığı İklim Değişikliği Bülteni Cemre’nin 3. ve 4. sayılarında “İklim Değişikliği Sürecinde Türkiye” dosyası inceleniyor.

    "Cemre’nin 3. sayısı ile tekrar karşınızdayız. Bu sayımız, gerek ele aldığımız konular, gerekse aldığımız katkılar açısından daha büyük bir zenginlik içeriyor.

    Bu sayımızda “İklim Değişikliği Sürecinde Türkiye” dosyasını hazırlarken, ülkemizin iklim değişikliği alanındaki İlk Ulusal Bildirim Raporu’nun sonuçlanmaya başladığı şu günlerde, ilgili tüm kesimlerin, geçmişi ve bugünümüzü, ulusal ve uluslararası ve düzeyde yürütülen çalışmalardaki dönüm noktası süreçleriyle hatırlamalarına yardımcı olmayı hedefledik. 1. bölümde 1990-2004 yılları arasındaki çalışmaları, 2.bölüm olarak ele alınacak 4. sayımızda da 2004 yılından sonra yürütülen çalışmaları değerlendirmek istedik. Tamamen bilgilendirme amacını taşıyan bu dosya kapsamında, REC Türkiye olarak, hiçbir kişiyi, kurumu, ya da dönemi karşılaştırmak, değerlendirmek ya da yargılamak gibi bir niyetimizin olmadığını tekrar ve önemle vurgulamak istiyoruz."

    Bültenin tamamını PDF olarak okumak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu