YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2012

Bu kumbarada oyuncak birikiyor

 • 30 Ekim 2012 Ntvmsnbc
  Giresun Belediyesi'nce başlatılan kampanya kapsamında yaptırılan kumbarada her gün ihtiyaç sahibi çocuklar için onlarca kitap ve oyuncak birikiyor.

  Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, gazetecilere yaptığı açıklamada, başlattıkları kitap ve oyuncak toplama kampanyasıyla ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini güldürmek istediklerini söyledi.

  Belediye binası önüne yerleştirilen 2,3 metre boyundaki dev kumbaraya vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu ifade eden Aksu, ''Buraya koli koli kitap ve oyuncak gelmeye başladı. Bunları da değerlendirip ihtiyaç sahiplerine göndereceğiz. Vatandaşlar kullanmadığı ya da çocuğunun, torununun daha önce kullandığı oyuncakları gelip bize vererek ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmamızı sağlıyor'' dedi.

  Başkan Aksu, kumbarada kitap ve oyuncak toplama kampanyasının Türkiye'de ilk olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  ''Giresun çok zengin bir kent değil. Kitap ve oyuncağa ihtiyacı olan çocuklarımız var. Bir de kitap ve oyuncakları kullandıktan sonra atan bir kesim var. Vatandaşlarımız bu oyuncak ve kitapları çöpe atmak yerine getirip kumbaramıza atsın. Böylelikle ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yüzleri gülecek. Kampanyamız çok iyi gidiyor. Giresun halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum.''

  Haberin detayına ulaşmak için tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu