YUKARI

Kitap Kurdu

Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2010

Tropik Yağmur Ormanı

 • Çocuklar, siz hiç bir balığın elektrik üretebildiğini duydunuz mu? Ya da nehirde yaşayan yunuslar olduğunu? Peki suda yürüyen bir kertenkele ya da boyu 9 metre olan bir yılan gördünüz mü? Evet, şaşırtıcı belki ama bu bahsettiğimiz hayvanların hepsi gerçekten varlar ve tropik yağmur ormanlarında yaşıyorlar.

  Sağladığı oksijenle Dünyanın ciğerleri olarak bilinen, adı üstünde, nerdeyse her gün yağmur yağan yağmur ormanları, ağaç, bitki ve hayvan zenginliği açısından dünyanın en eşsiz ve en renkli doğal yerlerinden biri.

  Burada yaşayan birbirinden ilginç binlerce canlının çoğunu dünyada başka hiçbir yerde görme imkanınız yok. Ama işte NTV Yayınları’nın Doğayı Öğreniyorum serisinin bir kitabı olan Tropik Yağmur Ormanı ile bu canlılardan birçoğuyla hemen tanışabilirsiniz!

  Bu kitapta iki ayrı ama birbiriyle bağlantılı doğal alan olan Amazon Deltası bataklıkları ve yağmur ormanları, bu alanlarda yaşayan canlılar iki bölüm olarak tanıtılıyor. Hem de bakmaya doyamayacağınız güzellikte resimler eşliğinde. Kitaptaki katlamalı, resimli posterlerle de bu renkli ve benzersiz yaban hayatını keşifte ilk adımlarınızı atabilir, bu canlılar hakkında kısa ve öz bilgiler edinebilirsiniz.

  Yazan: Gerard Cheshire / Resimleyen: Richard Orr
  Doğayı Öğreniyorum Serisi
  NTV Yayınları