YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 10 Mart 2012

İş Bankası 31 Mart'ta kararacak

  • 9 Mart 2012 Radikal
    Türkiye İş Bankası, iklim değişikliğine dikkat çekmek için Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına ışıklarını karartarak destek verecek.

    2007’de Avustralya’nın Sydney kentinde binlerce kişinin iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için Mart ayının son Cumartesi günü 20:30’da ışıklarını bir saatliğine kapatmasıyla başlatılan Dünya Saati (Earth Hour) kısa bir süre içinde global bir kampanya haline geldi. 2009 yılından beri Türkiye’de de gerçekleştirilen kampanya bu sene Türkiye'de 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında uygulanacak.

    Türkiye İş Bankası da, WWF önderliğinde gerçekleşecek kampanyaya destek vermek amacıyla İstanbul’un en yüksek binalarından biri olan İş Kuleleri’nde ve diğer binalarında, güvenlik için zorunlu alanlar hariç olmak üzere, tüm ışıklarını 31 Mart Cumartesi günü 20:30 – 21:30 saatleri arasında bir saat süreyle karartacak. Banka önceki senelerde de aynı uygulamayı gerçekleştirmişti.

    Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu