YUKARI

Haberler

 • İklim Konferansında Geçici Uzlaşma

  İklim konferansında, Kyoto Protokolü’nün yerini alacak yeni anlaşma için müzakerelerin başlaması karara bağlandı. Ancak ABD’nin itirazları nedeniyle karbon gazı salımlarını azaltmak için bağlayıcı kısıtlamalar getirilmesi önerisinin benimsenemedi.
       Devamını oku

 • Madenciliğe "Bulduğun Gibi Burak" Yönetmeliği Geldi

  Madencilik şirketleri, maden aradıkları yerleri 'buldukları gibi' bırakmaya zorlanacak. Şirketler geride bıraktıkları doğadan beş yıl boyunca sorumlu tutulacak.     Devamını oku

 • Son 11 Telli Turna İçin Yaşam Şansı Doğdu

  Türkiye'de Muş Bulanık ovasında üreyen son 11 telli turnayı kurtarmak için Doğa Derneği tarafından geliştirilen projeye Irmak Okulları destek verdi. Irmak Okulları ve Muş Valiliği ile birlikte yürütülecek projeyle telli turnaların türünün yok oluştan kurtarılması hedefleniyor.
       Devamını oku

 • Kuzey Buzullarda Rekor Erime

  Amerikalı Oşinograf Michael Steele, Amerikan Jeofizik Birliğinin San Francisco kentinde düzenlenen toplantısında yaptığı açıklamada erimenin boyutlarının Fransa'nın 3 katı kadar olduğunu söyledi.
       Devamını oku

 • Fırsatçı Olan Kim: Ayılar Mı Bakanlık Mı?

  Kürke Hayır Platformu Çevre Bakanlığı'nın ayıların para için avlanmasına izin vermesine karşı "Köylü zaten doğal yöntemlerle başa çıkabiliyordu. Ancak bu kararla avlanmayı kazanç kapısı olarak görenler olacak" dedi.
       Devamını oku

 • Göllerin Derinliği Azaldı

  Türkiye'deki bazı göllerin derinliklerinin yıllar içerisinde azaldığını tespit edildi.     Devamını oku

 • Kutup 4 Yılda Eriyebilir

  İklim uzmanları kendilerinin bile şoke olduğu bir tahmin açıkladı: Kuzey Buz Denizi'nin 2040'ta tamamen eriyeceğini düşünüyorduk ancak gerçek tarih 2012 yazının sonu olabilir!
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu