YUKARI

Haberler

 • Kuşlar küçülüyor

  Yapılan araştırmalar iklimde oluşan olağanüstü değişiklerin kuş türlerinin birçoğunda küçülmeye yol açtığını ortaya koyuyor.

  Devamını oku

 • Soyu tükenen canlı sayısı artıyor

  Doğal yaşamın çeşitliliği konusunda dünyanın en zengin bölgelerinden olan Avusturalya bu özelliğini kaybediyor. Bu durum; ekosistemin ciddi tehdit altında olduğunu gösteriyor.

  Devamını oku

 • İklim değişikliği şirket kararlarını da etkiliyor

  TSKB ve iştiraki TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus'un birlikte düzenlediği ‘8. Sürdürülebilirlik Atölyesi’nde iklim değişikliğinin şirketlerin karar alma süreçlerine yaptığı etkiye dikkat çekildi.

  Devamını oku

 • Türkiye elektriğinin yarısı yenilenebilir kaynaklardan

  TSKB Danışmanlık Hizmetleri’nin ‘Sektörel Görünüm: Enerji’ başlıklı raporu, enerji sektörünün içinde bulunduğu durumu, çok boyutlu ve eksenli bir yaklaşımla ortaya koydu. Buna göre; Türkiye’de toplam kurulu gücün yüzde 48.4’ü yenilenebilir kaynaklardan oluşuyor. 

  Devamını oku

 • Akdeniz ülkeleri sözünde durmadı

  WWF’in ‘2020 Öncesi Akdeniz Ülkelerinin Denizlerini Koruma Karnesi’ başlıklı son raporuna göre; Akdeniz ülkeleri denizlerini koruma konusundaki taahhütlerini tam anlamıyla gerçekleştiremedi.

  Devamını oku

 • İklim Zirvesi bekleneni vermedi

  Madrid'de düzenlenen 25’inci Birlemiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nda; küresel karbon emisyonları miktarının dağılımı, çevresel bütünlük ve finansman konularındaki görüş farklılıkları aşılamadı. 

  Devamını oku

 • Türkiye en çok karbon salımı yapan 15’inci ülke

  Küresel Karbon Bütçesi 2019 raporuna göre Türkiye; küresel ısınmayı tetikleyen karbon salımında 20 ülke arasına 15’inci sırada yer aldı

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu