YUKARI

Haberler

 • Küresel risklerin başında çevre geliyor

  Küresel Riskler Raporu'na göre; iklime, çevre ve halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için dünya liderleri, şirketler ve siyasetçilerin işbirliği yapmasına ihtiyaç var. Devamını oku

 • Rekor sıcaklıklar kapıda

  Dünya Meteoroloji Örgütü son 10 yılın, küresel çapta kaydedilen en sıcak dönem olduğunu ortaya koydu. Örgütün verilerine göre; 2020 ve gelecek on yıllarda atmosferde sera gazı salımı da dahil, rekor seviyede sıcaklıklar geliyor.

  Devamını oku

 • Sıfır emisyon için 18.6 trilyon dolar yatırım şart

  Ernst & Young Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi'ne göre; küresel sıfır emisyon hedefine; ulaşım ve ısınma elektrik enerjisiyle sağlanırsa ulaşılabilir. Bu hedef için ayrıca yenilebilir enerji yatırımlarının 2050’ye 18.6 trilyon dolara ulaşması gerekiyor

  Devamını oku

 • Orman yangınları normalleşiyor mu?

  Aylar boyunca söndürülemeyen Amazon ve Avusturalya yangınları, ekosistemimizde çok büyük bir zaman diliminde kapanmayacak yaralar açtı. Soru şu; yangınlar gezegenin yeni normali mi olacak?

  Devamını oku

 • Sıfır karbonlu yerleşim dönemi

  İngiltere’nin Galler Bölgesi’nde dünyanın ilk sıfır karbonlu yerleşim yeri inşa ediliyor. Kendi enerjisini üretecek olan yerleşim, havayı temizleyerek ülkenin genel karbon emisyon değerini de düşürecek.

  Devamını oku

 • 2019’da iklim konuşuldu

  İklim değişikliğinin etkisini çok uzun yıllardır hissediyoruz. 2019, sıcaklık değerleriyle bu değişimin hızını artırdığını göstererek tarihe geçti. Peki insan, dünya için 2019’da neler yaptı?

  Devamını oku

 • Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirliği ileriye taşıdı

  Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirlik raporunun da ötesine geçerek “Entegre Faaliyet Raporu” hazırlama yetkinliğine sahip olan Türkiye`deki ilk, dünyada ise sayılı üniversiteler arasında yerini aldı.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu