YUKARI

Haberler

 • Koronavirüsle mücadele çevreye darbe vurdu

  Koronavirüs ile mücadele döneminde sürdürülebilirlik önlemlerini ve özellikle de plastik kirliliğini göz ardı etmememiz gerekiyor. Uzmanlar, insanların tek kullanımlık malzemelere olan eğiliminin çevreci mücadeleye büyük bir darbe vuracağını düşünüyor.

  Devamını oku

 • Hayatı anlamak için beş belgesel

  Evde kaldığımız bu dönem dünyayı anlamak için bir fırsat. Belgeseller de bu fırsatı evinize getiriyor. İşte sürdürülebilirliğin önemini farklı açılardan ortaya koyan beş belgesel…

  Devamını oku

 • Nil’in kirlilikle imtihanı

  Araştırmalar her yıl 150 milyon ton endüstriyel atığın Nil Nehri'ne bırakıldığını gösteriyor. Büyük bir coğrafyanın can damarı olan Nil, giderek daha büyük bir risk altına giriyor.

  Devamını oku

 • Koronavirüs iklim hedeflerini etkilemesin

  Koronavirüs pandemisinin yaratacağı olumsuzlukların küresel ısınma hedeflerini etkilemesi bekleniyor. AB hükümetleri, düşük karbon ekonomisine geçişin hızlanması için koronavirüs ekonomik kurtarma paketini açıklaya davet ediliyor

  Devamını oku

 • Yeşil enerjiye yeşil ışık

  Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler sonucu, daha önce yüksek hava kirliliği yaşanan bölgelerde gözlenen düşüş oranları, bu sürecin; yenilenebilir kaynaklara dönüş hızını artırmak için bir fırsat olduğunu düşündürüyor.

  Devamını oku

 • Evde kal, dikkatli tüket!

  Koronavirüs zincirinin kırılması için üzerimize düşen görevi yapıyor, özellikle sağlıkçıların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmak için mümkün olduğunca evde kalıyoruz. Tabii bunun bazı sonuçları var; evde kalmak tüketimi artırıyor. Peki bu süreçte nelere dikkat edilmeli?

  Devamını oku

 • Korona günlerinde gezgin olmak!

  Tüm dünya vatandaşları koronavirüsten korunabilmek için evde vakit geçiriyor. Ama evde olmak gezgin olmaya engel değil. Dünyanın en güzel yerleri, müzeler, doğal parklar ve şehirler 360 derece görüntüleriyle sizin keşfiniz için hazır.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu