YUKARI

Haberler

 • Soyu tükenen canlı sayısı artıyor

  Doğal yaşamın çeşitliliği konusunda dünyanın en zengin bölgelerinden olan Avusturalya bu özelliğini kaybediyor. Bu durum; ekosistemin ciddi tehdit altında olduğunu gösteriyor.

  Devamını oku

 • İklim değişikliği şirket kararlarını da etkiliyor

  TSKB ve iştiraki TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus'un birlikte düzenlediği ‘8. Sürdürülebilirlik Atölyesi’nde iklim değişikliğinin şirketlerin karar alma süreçlerine yaptığı etkiye dikkat çekildi.

  Devamını oku

 • Türkiye elektriğinin yarısı yenilenebilir kaynaklardan

  TSKB Danışmanlık Hizmetleri’nin ‘Sektörel Görünüm: Enerji’ başlıklı raporu, enerji sektörünün içinde bulunduğu durumu, çok boyutlu ve eksenli bir yaklaşımla ortaya koydu. Buna göre; Türkiye’de toplam kurulu gücün yüzde 48.4’ü yenilenebilir kaynaklardan oluşuyor. 

  Devamını oku

 • İklim Zirvesi bekleneni vermedi

  Madrid'de düzenlenen 25’inci Birlemiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nda; küresel karbon emisyonları miktarının dağılımı, çevresel bütünlük ve finansman konularındaki görüş farklılıkları aşılamadı. 

  Devamını oku

 • Türkiye en çok karbon salımı yapan 15’inci ülke

  Küresel Karbon Bütçesi 2019 raporuna göre Türkiye; küresel ısınmayı tetikleyen karbon salımında 20 ülke arasına 15’inci sırada yer aldı

  Devamını oku

 • Okyanuslar oksijen kaybediyor

  Uluslararası Doğayı Koruma Birliği (UICN) tarafından yayınlanan rapor, küresel ısınmanın okyanuslardaki oksijen seviyesini büyük ölçüde azalttığını gösteriyor.

  Devamını oku

 • İklim değişikliği yasalaşıyor

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı  Von der Leyen, ‘iklim değişikliğiyle mücadeleyi geri dönüşü olmayan bir yola sokmak için gelecek yıl Mart ayında Avrupa Parlamentosu'na bir yasa sunacaklarını açıkladı.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu