YUKARI

Haberler

 • 633 dalgıçtan okyanus temizliğine destek

  Haziran ayında 633 dalgıç aynı anda dalış yaparak, okyanus dibinde bu ana kadar yapılan en büyük temizlik eylemini gerçekleştirdi ve rekor kırdı. 9000 parça çöp ve 725 kg. olta ağırlığı kurşun toplandı. Devamını oku

 • Çocuklar da balık yesin!

  WWF, Eylül ayıyla birlikte başlayan balık avı sezonuyla ilgili uyardı: Gelecek Nesillere Balık İçin Hepimize Sorumluluk Düşüyor!

  Devamını oku

 • Plastik oyundan çıkmaya hazırlanıyor!

  Global oyuncak devi Hasbro, 2020 yılından itibaren ambalajlardaki plastik kullanımını kademeli olarak durdurarak sonlandıracağını açıkladı. 

  Devamını oku

 • Çin’in çevre mücadelesi sürüyor!

  Çin’deki ekonomik büyüme, büyük bir çevre sorununu da beraberinde getirdi. Çin Hükümeti, her alanda olağanüstü tedbirler alarak çevre sorunuyla mücadeleyi sürdürüyor.

  Devamını oku

 • Gıda üretimi konusunda yol ayrımı

  Birleşmiş Milletler’e bağlı Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) son raporu, karbon emisyonunu düşürmek ile ilgili önlemlerin yeterli olmadığını, dünyanın geleceğini değiştirebilmek için gıda üretiminin de değişmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

  Devamını oku

 • Sürdürülebilir kalkınma hedefleri Greta için rüzgarla doldu!

  Greta Thunberg iklim krizine dikkat çekmek için yaptığı deniz yolculuğunun New York durağına ulaştı.  Greta’yı New York’a vardığında güzel bir sürpriz bekliyordu.  Devamını oku

 • Çocuklara, çevreci bilgi oyunu: Dünyanın Geleceği

  Bir Türk Markası olan SDG4Kids, Birleşmiş Milletlerin “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Hedef 2030’  adıyla sunduğu yol haritasından hareketle Çocuklar için eğlenceli, merak uyandırıcı ve öğretici boyutta bir oyun tasarladı. Gezegen ve insanlık için çözüm üretmeye yönelik bir strateji oyunu olan “Dünyanın Geleceği” Oyunu çocuklara, ebeveynlere, eğitim kurumlarına ve sosyal sorumluluk projeleri üreten tüm yapıların kullanımına sunuluyor.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu