YUKARI

Haberler

 • Adalarda sıfır atık dönemi

  Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF – Türkiye), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Adalar Belediyesi işbirliğiyle ‘İstanbul’un Adaları Sıfır Atık Uygulama Bölgesi’ projesi başlatıldı. Projeyle Adalar’ın plastik atıklardan arındırılması hedefleniyor.

  Devamını oku

 • Hava kirliliği anne karnında!

  Belçika’da yapılan bir araştırma, plasentalarda hava kirliliği kaynaklı partiküllere rastlandığını ortaya koydu.

  Devamını oku

 • Ozon tabakasındaki delik son 30 yılın en düşük düzeyinde

  Avrupa Birliği Kopernik Atmosfer Gözlem Servisi (CAMS), ozon tabakasındaki deliğin Eylül ayı ölçüm sonuçlarının, normaldeki genişliğinden çok daha küçük olduğunu açıkladı

  Devamını oku

 • 11 milyon fide toprakla buluşuyor!

  Orman Genel Müdürlüğü, 11 Kasım’da 81 ilde toplam 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak rekor bir etkinlik gerçekleştirmeyi hedefliyor.

  Devamını oku

 • Denizden gelen mesaj!

  IPCC raporu, dünyadaki okyanuslar, buzullar ve kar örtüsünde hızla artan değişimleri gözler önüne seriyor. Buna göre; 2100 yılında deniz seviyesi 1 metre yükselecek ve milyonlarca insan göç etmek zorunda kalacak. Türkiye de riskli ülkeler arasında.

  Devamını oku

 • BM İklim Eylemi Zirvesi neler getirdi?

  New York’ta gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Eylemi Zirvesi’nde iklim krizine yönelik birçok gelişme yaşandı. Rusya’nın Paris Anlaşması’nı kabul etmesi zirvenin en önemli sonuçlarından biri oldu.

  Devamını oku

 • TÜSİAD’tan İklim İçin Acil Eylem Çağrısı

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Birleşmiş Milletler (BM) İklim Eylemi Zirvesi öncesi yayınladığı açıklamada, hem küresel ölçekte hem de Türkiye'de iklim değişikliğinin etkilerinin giderek derinleştiğine dikkat çekti.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu