YUKARI

Haberler

 • Orman yangınları normalleşiyor mu?

  Aylar boyunca söndürülemeyen Amazon ve Avusturalya yangınları, ekosistemimizde çok büyük bir zaman diliminde kapanmayacak yaralar açtı. Soru şu; yangınlar gezegenin yeni normali mi olacak?

  Devamını oku

 • Sıfır karbonlu yerleşim dönemi

  İngiltere’nin Galler Bölgesi’nde dünyanın ilk sıfır karbonlu yerleşim yeri inşa ediliyor. Kendi enerjisini üretecek olan yerleşim, havayı temizleyerek ülkenin genel karbon emisyon değerini de düşürecek.

  Devamını oku

 • 2019’da iklim konuşuldu

  İklim değişikliğinin etkisini çok uzun yıllardır hissediyoruz. 2019, sıcaklık değerleriyle bu değişimin hızını artırdığını göstererek tarihe geçti. Peki insan, dünya için 2019’da neler yaptı?

  Devamını oku

 • Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirliği ileriye taşıdı

  Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirlik raporunun da ötesine geçerek “Entegre Faaliyet Raporu” hazırlama yetkinliğine sahip olan Türkiye`deki ilk, dünyada ise sayılı üniversiteler arasında yerini aldı.

  Devamını oku

 • Kuşlar küçülüyor

  Yapılan araştırmalar iklimde oluşan olağanüstü değişiklerin kuş türlerinin birçoğunda küçülmeye yol açtığını ortaya koyuyor.

  Devamını oku

 • Soyu tükenen canlı sayısı artıyor

  Doğal yaşamın çeşitliliği konusunda dünyanın en zengin bölgelerinden olan Avusturalya bu özelliğini kaybediyor. Bu durum; ekosistemin ciddi tehdit altında olduğunu gösteriyor.

  Devamını oku

 • İklim değişikliği şirket kararlarını da etkiliyor

  TSKB ve iştiraki TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı Escarus'un birlikte düzenlediği ‘8. Sürdürülebilirlik Atölyesi’nde iklim değişikliğinin şirketlerin karar alma süreçlerine yaptığı etkiye dikkat çekildi.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu