YUKARI

Haberler

 • Bahtı "Kara" Deniz

  Karadeniz’de yaşanan şiddetli lodos fırtınası neticesinde 11 Kasım 2007 tarihinde Ukrayna sahillerinde, Kerç Boğazı yakınında parçalanarak batan iki gemiden yayılan  ve hakim akıntılar sistemi nedeniyle kısa sürede ülkemiz sahillerine ulaşılması beklenen kirlilik Karadeniz’deki canlı yaşamını olumsuz etkiliyor.       Devamını oku

 • Çevre Felaketinde 30 Bin Kuş Telef Oldu

  Rusya'nın Kerç Boğazı'nda, fırtına sebebiyle batan tankerden sızan petrol Karadeniz'de son yılların en büyük çevre felaketine sebep oldu. Felakette en az 30 bin kuş telef oldu.
       Devamını oku

 • 2007 Uluslararası Karadeniz Madalyaları Sahiplerini Buldu

  Karadeniz Komisyonu tarafından sunulan ödüle bu yıl Türkiye'den 'Hocaların Hocası' olarak tanınan Prof. Dr. Kasım Cemal Güven'e verildi. Ödül Karadeniz çevresinin korunması yönünde kişisel çabaların önemini vurgulamayı amaçlıyor.      Devamını oku

 • MHP de Kaz Dağları'nı Sordu

  Radikal Çevre Raporu     Devamını oku

 • Küresel Isınma Büyük Güvenlik Tahdidi

  ABD’nin iki düşünce kuruluşunun hazırladığı ortak raporda, küresel ısınmanın, ABD’nin tarihte karşı karşıya kaldığı en büyük ulusal güvenlik tehditlerinden biri olabileceği ileri sürüldü.
       Devamını oku

 • Tehlikeli Hurdalar

  Greenpeace Akdeniz'in verdiği bilgiye göre Aliağa'daki gemi söküm alanı zehir saçıyor.     Devamını oku

 • "AB Çevreyi Görmezden Gelmiş"

  Yeşiller'den Şahin "İlerleme raporunda, çevre bölümü eksik hazırlanmış, insan hakları bölümünde somut örneklere yer verilirken çevre bölümünde uygulamaya değinilmemiş. Çünkü çevre, Türkiye'nin sanayi, kalkınma politikalarının bir parçası ve hiç biri sürdürülebilir değil" diyor.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu