YUKARI

Haberler

 • Çipura ve Lüfer 2050 Yılında Bitecek

  Çevre kirliliği, aşırı ve bilinçsiz avcılık, petrol ve doğalgaz arama ve çıkarma faaliyetleri, ticari taşımacılık, küresel ısınma, turizm ve nüfus artışı balık türlerini tehdit ediyor.      Devamını oku

 • Dereler Göle Çöp Taşıyor

  Sapanca Gölü'nün sorunları gün geçtikçe artıyor. Çözüm konusunda ise hiçbir adım atılmıyor. Bunun son örneği, Sapanca Gölü'nü besleyen akarsuların 'atık deposu' haline gelmesi.
       Devamını oku

 • Dünyanın Yeni Derdi : Palmiye Böcekleri

  Çin'den Portekiz'e Türkiye'den Birleşik Arap Emirlikleri'ne kadar zarar verdiği palmiye sayısı milyonlarla ifade edilen kırmızı palmiye böceği, aynı zamanda büyük miktarda maddi kayba da yol açıyor.
       Devamını oku

 • Havası En Kirli İl Hakkari

  Türkiye'de geçen yılın Kasım ayında, kükürtdioksit ortalaması en yüksek il Hakkari oldu.
       Devamını oku

 • Bisiklet Bir Ulaşım Aracıdır

  Küresel ısınmayla mücadele çalışmaları çerçevesinde Bisikletema projesi başladı. Proje kapsamında iki bisikletçi İstanbul’dan Sidney’e 15 ülke ve 25.000 kilometreyi bisikletle geçecek. Projenin amacı küresel ısınma tehdidine karşı toplumu harekete geçirmek ve bisikletin bir ulaşım aracı olarak yaygınlaşmasını sağlamak.
       Devamını oku

 • Tarihi Likya Kovanları Yok Oluyor

  ANTALYA'nın Kumluca ilçesine bağlı Dereköy'de bulunan Likya tipi asırlık arı kovanları, bakımsızlıktan yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.      Devamını oku

 • "Ormanlarımız Siyasi Propoganda Aracı Olarak Kullanılıyor"

  TEMA Vakfı 2/B yasası ile ilgili yaptığı açıklamada 2/B sorunun ormanlar üzerinden siyaset yapmakla veya işgalcilerine ormanları vermekle çözülemeyeceğine, tek çözüm yolunun üstün kamu yararının gözetilmesi olduğuna dikkat çekti.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu