YUKARI

Haberler

 • Kanada’dan 275 Bin Fok İçin Av İzni

  Kanada Balıkçılık Bakanlığı, tüm eylem ve tepkilere rağmen, geçen yıl 270 bin olan avlanma kotasını bu yıl için 5 bin artırdı. Av sezonu, önümüzdeki günlerde resmi tarihin açıklanmasıyla başlayacak.
       Devamını oku

 • Bir 'Mavi' Hayalin Peşinde Koşuyorlar

  Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Ethem Özgüven'le Avusturyalı eşi Petra Holzer Özgüven, hayatlarını Ege ve Akdeniz'e adamış. 'Yok olan şeylerin peşinden gidiyoruz' diyen çift balıkçı, pansiyoncu, zeytin yetiştiricilerinin sesini duyurabilmesi için açtıkları internet sitesi 'Paraketa'yı ve öykülerini anlattı
       Devamını oku

 • Akdeniz’de Dev Tsunami Geri Dönebilir

  Bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre Akdeniz’de İS 365 yılında antik uygarlıkları yok eden dev tsunami her an yeniden yaşanabilir.      Devamını oku

 • Maden Yasalara Rağmen Açıldı, İnaylılar Suç Duyurusunda Bulunacak

  "Kışladağ’da hukuk fakülteleri derslerinde, kötü örnekler olarak okutulması gereken olaylar yaşanıyor" diyen İnay Vicdan Hareketi Kışladağ Altın Madeni'nin hukuk dışı işletilmesine izin verdiği için Bakanlık ve Valiliği suçluyor.
       Devamını oku

 • Küresel Isınma Sazanı Unutturacak

  Beyşehir ve Çavuşçu Gölü’nün kıyı kesimlerindeki donun çözülmesiyle balıkçılar, göle açılmaya başladı ancak beklenen verim alınamıyor. Sazan ve turnasıyla bilinen Akşehir Gölü’nün kuruması yüzünden bölgede balıkçılık tamamen sona erdi.
       Devamını oku

 • Küresel Isınmaya Karşı 17 Ay Pedal Çevirecekler

  TEMA Vakfı’nın küresel ısınmayla mücadele amacıyla başlattığı "BisikleTEMA" projesi kapsamında Halkla İlişkiler Uzmanı Gizem Altın Nance ve ABD’li Bilgisayar Mühendisi eşi Bryan Nance, bisikletle İstanbul’dan başlayıp Avusturalya’nın Sidney şehrine kadar sürecek 17 aylık yolculuğa dün (9 Mart Pazar)  İstanbul Taksim Gezi Parkı’ndan başladı.
       Devamını oku

 • İklim Değişikliği Rekabeti Kızıştırır

  Avrupa Birliği'nin hazırladığı yeni bir rapor, küresel ısınmanın etkisi şiddetlendikçe, azalan kaynakların paylaşımı için çatışmaların artacağı uyarısında bulunuyor.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu