YUKARI

Haberler

 • Avrupa'nın Kuşları

  Avrupa'nın yaygın kuşları indeksi ve eğilimleri, 20 ülkeden elde edilen 1980 ve 2005 yılları arasındaki veriler kullanılarak 2007 yılında yayımlandı. İndeks ve eğilimler 124 tür için üretildi.
       Devamını oku

 • Amanos Dağları Korunmalı

  Doğal Hayatı Koruma Vakfı Orman Program Müdürü Sedat Kalem, Amanos Dağları'nın acil olarak koruma altına alınması gereken bölgelerden biri olduğunu söyledi.
       Devamını oku

 • Yeni İklim Raporundan Çarpıcı Gerçekler

  İklim değişikliğinin, su ve yiyecek kıtlığını ağırlaştırarak ve çevre sorunlarından kaynaklanan yeni göçlere neden olarak dünya çapında gerginlik ve çatışmaları artırabileceği belirtildi.
       Devamını oku

 • Penguen Nüfusunun Yarısı Artık Yok

  Güney Kutbu’nda yaşayan penguen türleri de küresel ısınma yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Araştırmacılara göre, dünyadaki penguen nüfusunun yarısı yok oldu bile.
       Devamını oku

 • Kyoto Anlaşması Nedir?

  Küresel ısınmayla mücadeleyi öngören Kyoto Anlaşması, Birleşmiş Milletler'in 1997'de Japonya'da düzenlediği çevre toplantısında katılımcı hükümetler tarafından kabul edilen bir anlaşma.
       Devamını oku

 • 4 Bin Ağaç Daha Kesilmesin

  Belek'te golf sahası izni verilen ormanlık alanda 4 bin ağaç daha kesileceğinin açıklanması üzerine çevreciler, "Ferman verildi diye bu karardan dönüş yok mu? Yeter artık" dedi.
       Devamını oku

 • Tuzla'dan Kötü Kokular

  Beş organize sanayi bölgesi ve irili ufaklı fabrikanın faaliyet gösterdiği Tuzlalılar 'sabaha karşı bastıran' kokudan şikâyetçi. Sanayiciler sorumluluğu birbirine atıyor. Tuzlalılar ise sorunlarını anlatacak muhatap bulamamaktan yakınıyor.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu