YUKARI

Haberler

 • Yeni İklim Raporundan Çarpıcı Gerçekler

  İklim değişikliğinin, su ve yiyecek kıtlığını ağırlaştırarak ve çevre sorunlarından kaynaklanan yeni göçlere neden olarak dünya çapında gerginlik ve çatışmaları artırabileceği belirtildi.
       Devamını oku

 • Penguen Nüfusunun Yarısı Artık Yok

  Güney Kutbu’nda yaşayan penguen türleri de küresel ısınma yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Araştırmacılara göre, dünyadaki penguen nüfusunun yarısı yok oldu bile.
       Devamını oku

 • Kyoto Anlaşması Nedir?

  Küresel ısınmayla mücadeleyi öngören Kyoto Anlaşması, Birleşmiş Milletler'in 1997'de Japonya'da düzenlediği çevre toplantısında katılımcı hükümetler tarafından kabul edilen bir anlaşma.
       Devamını oku

 • 4 Bin Ağaç Daha Kesilmesin

  Belek'te golf sahası izni verilen ormanlık alanda 4 bin ağaç daha kesileceğinin açıklanması üzerine çevreciler, "Ferman verildi diye bu karardan dönüş yok mu? Yeter artık" dedi.
       Devamını oku

 • Tuzla'dan Kötü Kokular

  Beş organize sanayi bölgesi ve irili ufaklı fabrikanın faaliyet gösterdiği Tuzlalılar 'sabaha karşı bastıran' kokudan şikâyetçi. Sanayiciler sorumluluğu birbirine atıyor. Tuzlalılar ise sorunlarını anlatacak muhatap bulamamaktan yakınıyor.
       Devamını oku

 • Sarı Deniz Kara Petrole Bulandı

  Geçen ay Karadeniz'i siyaha boyayan kazanın benzeri Güney Kore'yi vurdu. Asya'nın en büyük sulak alanlarından ve pek çok göçmen kuşun yaşam alanı olan Sarı Deniz'in başı dertte.
       Devamını oku

 • Göstermelik Yıkımlar

  İSKİ, Su Havzaları Yönetmeliği'ne uymayan 20 belediyeye toplam 209 dava açtı ve bunlardan 72'sini kazandı. İSKİ'nin havzayı korumak amacıyla hazırladığı yönetmelik ise davalık.      Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu