YUKARI

Haberler

 • Akdeniz’de Dev Tsunami Geri Dönebilir

  Bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre Akdeniz’de İS 365 yılında antik uygarlıkları yok eden dev tsunami her an yeniden yaşanabilir.      Devamını oku

 • Maden Yasalara Rağmen Açıldı, İnaylılar Suç Duyurusunda Bulunacak

  "Kışladağ’da hukuk fakülteleri derslerinde, kötü örnekler olarak okutulması gereken olaylar yaşanıyor" diyen İnay Vicdan Hareketi Kışladağ Altın Madeni'nin hukuk dışı işletilmesine izin verdiği için Bakanlık ve Valiliği suçluyor.
       Devamını oku

 • Küresel Isınma Sazanı Unutturacak

  Beyşehir ve Çavuşçu Gölü’nün kıyı kesimlerindeki donun çözülmesiyle balıkçılar, göle açılmaya başladı ancak beklenen verim alınamıyor. Sazan ve turnasıyla bilinen Akşehir Gölü’nün kuruması yüzünden bölgede balıkçılık tamamen sona erdi.
       Devamını oku

 • Küresel Isınmaya Karşı 17 Ay Pedal Çevirecekler

  TEMA Vakfı’nın küresel ısınmayla mücadele amacıyla başlattığı "BisikleTEMA" projesi kapsamında Halkla İlişkiler Uzmanı Gizem Altın Nance ve ABD’li Bilgisayar Mühendisi eşi Bryan Nance, bisikletle İstanbul’dan başlayıp Avusturalya’nın Sidney şehrine kadar sürecek 17 aylık yolculuğa dün (9 Mart Pazar)  İstanbul Taksim Gezi Parkı’ndan başladı.
       Devamını oku

 • İklim Değişikliği Rekabeti Kızıştırır

  Avrupa Birliği'nin hazırladığı yeni bir rapor, küresel ısınmanın etkisi şiddetlendikçe, azalan kaynakların paylaşımı için çatışmaların artacağı uyarısında bulunuyor.
       Devamını oku

 • Rize'de Orman Yangını

  Rize'nin Fındıklı ve Ardeşen ilçelerinde çıkan orman yangınlarında 220 dönüm alan zarar gördü.     Devamını oku

 • 3 Bin 500 Villa Kaçak

  Bodrum'un Yalıkavak beldesinde, belediyenin, Kıyı Kanunu'na muhalefet ederek 2004 yılında yaptığı plan değişikliğiyle 27 kilometrelik sahil alanını imara açmasıyla inşa edilen 3 bin 500 villa, Danıştay'ın verdiği kararla kaçak duruma düştü.     Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu