YUKARI

Haberler

 • Derince'nin Çevreci Berberi

  Elinde makas, hazır bekliyor. Yeter ki çevre için güzel bir iş yapın, o da saçınızı kessin... Tam bir aktivist ya da "kampanya insanı" berber Rasim Uyan (36). Özellikle çevre kirliliği konusunda çok hassas. Çevresindeki kişileri yere çöp atmamaya, yerden çöp toplamaya, geri dönüşüme alıştırmaya, ağaç dikmeye teşvik etmek için elinden geleni yapıyor. Bu amaçla en büyük çabayı da kendisi gösteriyor. Hatta gününün neredeyse yarısı hayır işleriyle geçiyor.
       Devamını oku

 • Buğdayda Hastalık Endişe Veriyor

  Bitki bilimciler buğdayı etkileyen zararlı bir mantarın gıda fiyatlarındaki artışı daha da körükleyebileceği, hatta bazı ülkelerde açlığa yol açabileceği uyarısında bulundu.
       Devamını oku

 • AB'nin Gündemi İklim Değişikliği

  Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanlarının bugün başlayan ve iki gün sürecek zirvesinde, iklim değişikliği ve enerji güvenliği konuları ele alınacak.
       Devamını oku

 • Mersinli'ye Güvence

  Radikal Çevre Raporu
       Devamını oku

 • Kurt Yavrularına Kuvözde Bakım

  Samsun'un Vezirköprü ilçesinde ormanda bulunduktan sonra satılmak istenirken, güvenlik güçlerinin müdahalesi üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi'nde koruma altına alınana 6 kurt yavrusu, özel olarak besleniyor.
       Devamını oku

 • Melen Barajı, 7 Bin Kişiyi Yerinden Edecek

  İTÜ ÇED Raporu Hazırlama Grubu yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Yazgan, 2010 yılında yapımına başlanması planlanan Büyük Melen Barajı Projesinde, bölgede yaşayan 7 bin kişinin mağdur olabileceğini söyledi. 5 yerleşim yeri baraj suları altında kalacak.
       Devamını oku

 • Modern Dünyanın 'Asma Bahçeleri'

  ABD'nin en büyük şehirlerinden Şikago'da, yedi yıl önce şehrin havasını biraz olsun temizlemek ve beton yığını görünümünden kurtulmak amacıyla başlatılan 'çatılara bahçe kurma' uygulaması meyvelerini vermeye başladı.      Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu